آیا قوۀ قضائیه همکار دولت در حمایت از جاسوسان است؟!

بسم الله النّور

 

اخیراً متوجه شدم در ایام اربعین که به دلیل حضور در عراق از اخبار دور بوده‌ام، «مریم ممبینی»، همسر کاووس سید امامی (جاسوس سیا و موساد که به صورت حرفه‌ای در زندان خودکشی کرد)، در حالی‌که ممنوع الخروج بوده است، ایران را به مقصد کانادا ترک کرده است.

در این زمینه گفتنی است:

1- پس از کشف و دستگیری عوامل اصلی شبکه جاسوسی «میراث جاویدان»، «مریم ممبینی» (همسر کاووس سیدامامی، نفر اول این شبکه جاسوسی)، ممنوع الخروج شده بود.

2- مریم ممبینی به همراه پسرانش، یار و همراه کاووس سیدامامی در سالیان جاسوسی او بوده است و حتی به اتفاق زیرزمین خانۀ خود را که با تونلی به زیر منازل مجاور امتداد داده و راه خروج مخفی از نقطه­ای دیگر تعبیه کرده بودند، به محلی برای اقدامات مخفی و ضد امنیتی تبدیل کرده بودند که با هوشیاری سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، این حربه جاسوسان با شکست مواجه شد.

فیلم مستند «منطقۀ ممنوعه» را می‌توانید از اینجا (+) تماشا کنید. این فیلم که تونل مخفی منزل کاووس سیدامامی را نشان می‌دهد، در  سال 96 از اخبار 20:30 پخش شده است.

3- قوۀ قضائیه با مشاهدۀ اعترفات متهمان به جاسوسی و با بررسی مستندات غیر قابل انکاری که در این زمینه وجود دارد، در همان بدو تشکیل پرونده، از زبان حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای، جرم جاسوسی را محرز دانست و اتهام  «افساد فی الارض» را متوجه نفرات اصلی شبکه جاسوسی کرد.

4- بنا به دلایل آشکار و پنهان، وزیر اطلاعات در رقابتی مشکوک با سپاه پاسدارن، گفت که جاسوسی برای ایشان محرز نیست.

البته درست است که وزارت اطلاعات از قافله جا مانده است، اما جاماندن این وزارت، دلیلی بر رد مستندات و جرائمی که قطعاً افتاده است، نیست. شایان ذکر است که چند معاونت وزارت، نظر کارشناسی دادند که جاسوسی اتفاق افتاده و این مسئله محرز است!

5- از آن‌جا که جاسوس «کاووس سید امامی» و همسرش «مریم ممبینی» دو تابعیتی هستند، دولت کانادا نیز با جدیت به دنبال خروج مریم ممبینی از ایران می­افتد و به دولت غرب‌زدۀ حسن روحانی، برای خروج مریم ممبینی فشار میآورد.

6- تکاپوی دولتی‌ها برای رفع اتهام از جاسوسان و فشار به قوۀ قضائیه، موجب شد که مهرماه امسال (1398)، قاضی پرونده اتهام «افساد فی‌الارض» را به «جاسوسی برای امریکا و رژیم صهیونیستی» تغییر دهد.

7- در همین اثنا، بدون این­که اعلام شود، در کمال ناباوری و بی‌خبری، مشخص نیست که قوۀ قضائیه با درخواست و یا با فشار چه کسی ممنوعیت خروج مریم ممبینی را لغو می‌کند و در حالی که نیروهای امنیتی از این اتفاق باخبر نمی‌شوند، مریم ممبینی را مطلع کرده، او را از کشور خارج میسازند.

8- از روند اتفاقات و طولانی شدن تأخیر قوۀ قضائیه در برگزاری جلسات دادگاه و به انجام رساندن پرونده، هیچ بعید نیست که اتهام جاسوسی نیز یا به کلی رفع و یا بسیار کمرنگ شود و جاسوسان سیا و موساد، با احکام سبک و مضحک روبه‌رو گردند و بعد از تحمل زندان‌های کوتاه مدت، و پس از یک دوره اشتغال به شغل شریف «جاسوسی»(!)، در کمال سلامتی و خرسندی، ایران را به مقصد سرویس‌های جاسوسی‌شان ترک نمایند.

9- بسی جای تأسف است که دولت جمهوری اسلامی ایران به بهشتی برای جاسوسان و نفوذی­ها تبدیل شده و قوۀ قضائیه نیز با جاسو‌س‌پروران همداستان گشته است!

بنده این مصیبت عظمی را به حضرت بقیة الله الاعظم (عج) و مقام معظم ولایت (مد ظله) تسلیت عرض می‌کنم و با سپاس از مجاهدت‌های آیت الله رئیسی در رأس قوۀ قضائیه، امیدوارم با درایت ایشان این نقیصه رفع گردد و مجرمان امنیتی با عدالت محاکمه شوند و به سزای اعمال مجرمانۀ خود برسند!

 

و لله عاقبة الأمور.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *