چگونه سرمایه گذاری بر توسعه منابع انسانی می تواند آینده منطقه ی غرب آسیا را نجات دهد؟

چگونه سرمایه گذاری بر توسعه منابع انسانی می تواند آینده منطقه ی غرب آسیا را نجات دهد؟
"کیکو میوا " مدیر منطقه ای توسعه انسانی دربخش جنوب غرب آسیا و شمال آفریقای  بانک جهانی و "جرمی آموروسو " رئیس استراتژی و عملیات توسعه انسانی همان در بانک جهانی ، تحقیقی را  در مورد بهبود منطقه "MENA "  با  شاخص سرمایه ی ( منابع )انسانی تهیه کردند.این دو نویسنده بر این باورند که ما باید کارهای زیادی برای حفظ و بهبود منابع انسانی به ویژه با توجه به بیماری همه گیر ی کرونا و درگیری ها در منطقه انجام دهیم .
وضعیت سرمایه انسانی ازجنوب غرب آسیا تا شمال آفریقا چگونه است؟

(جدول شماره 1)
این گزارش میگوید:  کشورهای  جنوب غرب آسیا تا شمال آفریقا طی دهه گذشته پیشرفت خوبی در بهبود سرمایه انسانی داشته اند. با این وجود کودکی که امروز در این منطقه  متولد شده است می تواند انتظار داشته باشد (به طور متوسط) 57٪ از بهره وری آینده  را آن خود کند. اما بحران COVID-19 خطرات قابل توجهی برای بهبود سرمایه انسانی در منطقه  ایجاد می کند. که ما می توانیم کارهای زیادی برای حفظ و بهبود سرمایه انسانی  انجام دهیم و باید همین کار را دنبال کنیم
این سوال مهم  در مورد چگونگی حمایت و از سرمایه انسانی حتی در بحبوحه  ی درگیری وجود دارد؟
با نگاهی به روند 10 ساله ، شاخص سرمایه انسانی در 11 کشور از 14 کشور منطقه  اطلاعات موجود بهبود یافته است .. مراکش ، عمان و امارات بیشترین دستاوردها را در شاخص منابع انسانی در این مدت بنام خود درج کردند. ثبت نام درسطوح مدارس مختلف - در مقاطع پیش دبستانی و متوسطه - همچنین نمرات آزمون هماهنگ و ارتقای امید به زندگی در بزرگسالان عامل اصلی بهبود سرمایه انسانی در منطقه هستند. در این دوره ، دختران در زمینه تحصیلات از پسران بهتر بودند. از سوی دیگر ، کاهش ثبت نام در مدارس ابتدایی و راهنمایی بیش از دستاوردهای کسب شده در سایر مولفه های سرمایه انسانی در کویت ، تونس و اردن بوده است.
چه چیز جدیدی در فهرست منابع انسانی 2020 وجود دارد؟(جدول شماره 2)
به روزرسانی شاخص سرمایه انسانی 2020 ، شاخص سرمایه انسانی تعدیل شده UHCI را معرفی می کند. این مهم در بسیاری از کشورهای  منطقه ی مورد بحث به دلیل فاصله زیاد بین سرمایه انسانی و نتایج بازار کار مهم است. سود حاصل از سرمایه انسانی با این واقعیت توضیح داده می شود که وقتی کودکی امروز نیروی کار آینده می شود ، ممکن است نتواند شغلی پیدا کند (شاخص اصلی ثروت انسانی تنظیم شده برای سود). و حتی اگر بتواند ، ممکن است شغلی نباشد که در آن بتواند مهارتها و تواناییها وتوانمندی خود را به طور کامل در شغلی بهتر که بهره وری وی را افزایش می دهد (شاخص ثروت انسانی متناسب با منافع) بکار برد. هنگام تنظیم نسبت جمعیت در سن کار که در مشاغل خاص کار می کنند ، شاخص ثروت انسانی در منطقه  حداقل یک سوم کاهش می یابد - از 0.57 به 0.32 (شاخص سرمایه ی انسانی تنظیم شده بر اساس منافع) و 0.38 (شاخص کاربری منابع انسانی ). کاملاً برای استفاده نرخ مشارکت در نیروی کار زنان ، که در کشورها  پایین ارزیابی می شود ، عامل اصلی کاهش شاخص سرمایه انسانی تعدیل شده سود در منطقه نشان داده شده است
 منابعی که به سختی به دست آمده، آسیب های سرمایه انسانی چیست؟
روشن است که بیماری همه گیر Covid-19 به بعد از جنگ جهانی دوم به عامل شوک های آموزش صدمه دیده و بدترین رکود اقتصادی تبدیل شده است. در اوج همه گیری ، نزدیک به 84 میلیون کودک در منطقه MENA از مدرسه خارج شدند و کشورهایی که شروع به بازگشایی مدارس خود کردند اکنون به دلیل موج دوم در تصمیم خود تجدید نظر می کنند. این ممکن است منجر به از دست دادن 0.6 سال تحصیلی ( میانگین تنظیم شده برای کیفیت) شود. با این وجود ، برخی از کشورهای  این منطقه اقدامات اولیه را انجام داده و اقدامات نوآورانه ای را برای ادامه تحصیل اتخاذ کردند....
به روزرسانی شاخص منابع انسانی 2020 از داده های جمع آوری شده در مارس 2020 - قبل از همه گیری COVID-19 استفاده می کند. این یک مبنای اساسی برای سیاستگذاران در ردیابی تغییرات در سرمایه انسانی و هدایت سیاست های محافظت و سرمایه گذاری بر همان عرصه در دوره ی همه گیر و بعد از آن است. اپیدمی ها و بحران های گذشته به ما آموخته اند که تأثیرات آنها نه تنها  برکسانی که مستقیماً تحت تأثیر آنها قرار گرفته اند ، احساس می شود ، بلکه براکثر جمعیت ها و در بسیاری از موارد در نسل ها گسترش می یابد. بیماری همه گیر COVID-19 نیز از این وضعیت مستثنی نیست. در نتیجه ، این منطقه می تواند - و باید - از طریق سه روش اصلی زیر، درتوسعه ی آشکار سرمایه انسانی خود رشد کند.
-  نیاز به ادامه  سازندگی در سرمایه انسانی خود حتی در طی یک بیماری همه گیر یاحتی اگر درگیری دارد. اقدامات پاسخگویانه در برابر بحران که از سر ضرورت پدید آمده است - مانند آموزش از راه دور و پزشکی از راه دور - فرصت های جدیدی را برای بازسازی منابع "عادی سازی جدید" به روشی بهتر و متفاوت فراهم می کند.
-   بسیاری از کشورهای این منطقه  تمرکز شدیدی بر حفاظت از منابع انسانی با افزایش انتقال پول و تقویت شبکه های امنیت اجتماعی از زمان شیوع همه گیر نشان داده اند. با این حال ، هنوز تلاش های قوی تری برای حفظ  سرمایه ی انسانی مهاجران و آوارگان داخلی و پناهندگان و ترویج  هماهنگی اجتماعی برای تحرک اقتصادی لازم است.

- استفاده از سرمایه انسانی برای بهبود فوری و توسعه بلند مدت غرب آسیا و شمال آفریقا - منطقه ای با بالاترین نرخ بیکاری جوانان در جهان با بیش از 25٪ - بسیار مهم است. استفاده از سرمایه انسانی مستلزم سیاست هایی است که بر مشاغل متمرکز باشد. جایی که نگرانی های روزافزونی در مورد آینده کار وجود دارد.
  نویسندگان این مقاله  درپایان با بیان اینکه به روزرسانی شاخص منابع انسانی نشان می دهد تعدادی از کشورهای  منطقه طی ده سال گذشته در سرمایه های انسانی پیشرفت چشمگیری داشته اند  ولی با همه گیر شدن کرونا ضمن حفظ  این دستاوردهای گرانبها ، سرمایه گذاری در سرمایه انسانی  از هر زمان دیگری مهم تراست. دولت های منطقه  ابتکارهای امیدوار کننده ای را آغاز کرده اند که به ساختن آینده بهترجوامع کمک می کند. و با بزرگتر شدن کودکان امروز در این منطقه امید می رود که ببینند که چگونه این منطقه  بحران جهانی  بی سابقه سال 2020 را به فرصتی برای ایجاد سرمایه انسانی قوی تر تبدیل کرده است./

Future Development

Investing in human capital in the Middle East and North Africa is more important than ever

and

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *