شرایط اولیه ابتلا به کرونا چیست ؟

                                              شرایط اولیه ابتلا به کرونا چیست ؟
استفاده از ماسک صورت چگونه می تواند به ایجاد ایمنی در برابر ویروس کرونا کمک کند؟
افراد آلوده به ویروس "SARS-CoV-2" که باعث Covid-19 می شود ، می توانند ویروس را هنگام مکالمه ، آواز خواندن ، سرفه ، عطسه یا حتی نفس کشیدن گسترش دهند. دانشمندان معتقدند که ماسک صورت با محافظت از فرد پوشنده به محدود کردن شیوع ویروس کمک می کند و در نتیجه در بسیاری از شهرها و کشورها برای   محدود ساختن گسترش COVID-19  استفاده ازماسک صورت اجباری می شود.  
دانشمندان بر این باورند که دوز ویروسی پایین شدت بیماری را کاهش می دهد ، در واقع در مناطقی که نیاز به ماسک صورت است ، بروز عفونت Covid-19 بدون علائم افزایش می یابد.
 هر"دوز"  ورودی ویروس کرونا به بدن باعث ایجاد" سم "می شود
میزان دوز ویروسی که دریافت می کنیم اساساً میزان احساس بیمار بودن را تعیین می کند ، طبق شواهد دیگر مطالعات ویروسی و حیوانی ، می دانیم که این مسئله در "همسترهایی" که به طور آزمایشی به ویروس کرونا آلوده اند درست ازآب درآمده است.
تصور کنید که یک دستگیره در را لمس کرده اید که روی آن یک  ویروس قرار دارد ، سپس بعد از آن بینی خود را لمس کرده و استشمام می کنید به آن آلوده خواهید شد. اتم ها می توانند 30 سلول را آلوده کنند ، در نتیجه طی 24 ساعت آینده 900  ویروس جدید ظاهر می شود.
 اکنون تصور کنید که شخصی در مقابل صورت شما عطسه کرده و 1000  ویروس را استشمام کرده باشید ، پس از یک بار تکثیر ، 30000 ویروس خواهید داشت ، سپس 900000 مورد در چرخه دوم  تکثیر ویروس ،  بعبارتی در آن دوره بدن شما   با 1000 ویروس در مقایسه با سناریوی اول مقابله می کند.
در حالی که رشد مرحله اول نسبتاً سریع به نظر می رسد ، تولید آنتی بادی ها و سلول های T چند روز و شاید هفته ها به طول می انجامد ، در همان زمان ویروس بارها و بارها تکثیر می شود ، بنابراین  حجم "دوز اولیه" ورود ویروس قبل از شروع کار سیستم ایمنی بدن میزان آلودگی بدن به ویروس را تعیین می کند.
دلیلی دیگر به نفع ماسک!
ممکن است امیدوار کننده به نظر برسد ، اما هنوزهم موارد بسیاری وجود دارد که قابل درک نیست  و ما نمی دانیم  آیا بیماری کرونا بدون علائم، ایمنی کافی ایجاد می کند و ازبیماری در آینده مصونیت ایجاد می کند یا حتی قابل اندازه گیری است؟!
"دوز ویروسی" یکی از فاکتورهای دیگر است که میزان عفونت ما را با Covid-19 تعیین می کند ، عوامل دیگر شامل سن ، جنس و سایر موارد تعیین کننده هستند و در پایان ، حتی در صورت آلودگی بدون علائم ، ما از تأثیرات طولانی مدت Covid-19 نمی دانیم ، بنابراین بهتر است  با نهایت تلاش از ابتلا به کرونا  جلوگیری شود  
با این حال ، این دلیل دیگری است که ما را به ادامه استفاده از ماسک صورت سوق می دهد ، زیرا بسیاری از موارد Covid-19 بدون علائم هستند ، این بدان معنی است که ما می توانیم  بیماری کرونا را حتی بدون نشان دادن علائم بر روی خود، منتقل کنیم ، و به همین دلیل است که استفاده از ماسک صورت حتی اگر احساس سلامتی داشته باشیم یک رفتار مسئولانه است.https://theconversation.com/how-could-wearing-a-mask-help-build-immunity-to-covid-19-its-all-about-the-viral-dose-146201

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *