مدیریت علمی بحران از نظر “پوپر” : زندگی مبتنی بر حل بحران ها است

مدیریت علمی  بحران از نظر "پوپر" :  زندگی مبتنی بر حل بحران ها است
سِر کارل رایموند پوپر(۱۹۰۲ -  ۱۹۹۴) فیلسوف علمی، منطق شناس، ریاضی‌دان و اندیشمند اتریشی-انگلیسی و استاد مدرسه اقتصاد لندن بود. او یکی از بزرگ‌ترین فیلسوفان علم سده بیستم به حساب می‌آید و آثار زیادی در فلسفه سیاسی و اجتماعی از خود باقی گذاشته‌است. ..
کارل پوپر؛ زندگی مبتنی بر حل بحران ها است و ازاومی توانیم این گفته  را اضافه کنیم که  در عرصه ی مدیریت ؛ مدیریت موفق، لذت بخش است.
با روحیه ی پیشگامی ،  جایگاه فرد افزایش می یابد ، زیرا او قادر است مشکلاتی که روزانه ویا در طول کار با آن روبرو است آن  را برطرف کند.
راه حل  آفرینی  در مقابل بحران،  نشان واقعی وجود عملکرد مدیریت موفق است.
 فقط  نگاه سازمانی مطلوب قادر است كه فراتر از بحران و موانع باشیم و سپس بر آن غلبه كنیم و آن را به فرصتی تبدیل  نمائیم  که بتواند برای دستیابی به موفقیت های بیشتر مورد استفاده قراردهیم. هدف اصلی مدیریت توانایی کاهش تأثیر بحرانها قبل از بدتر شدن آنها و بیرون آمدن موفق از آنهاست.
  کنترل :  به خوبی درک  کردن  یک مشکل و جلوگیری از وقوع   دوباره آن...
 تعیین هدف باعث می شود که مدیران  در درجه اول شجاعت و دانش داشته باشند و ازبیشترویژگیهای زیر برخوردار باشند:
1-  برقراری ارتباط شفاف
حل بحران ها نیاز به شفافیت در ارتباطات دارد ، جایی که همه بتوانند نظر خود را ابراز کنند و مدیران واقعی باید گوش کنند ، یادداشت کنند و بخاطر بسپارند.
یادداشت ها و نظرات وی سپس برای بحث و یافتن بهترین راه حل ها به کارگروه ارائه  کنند..
2- خروج از تنگ نظری ها و برخورد با نوا قص.
یكی از مهمترین دلایل بروز بحرانهای عملی روزمره و كلی  خود محدود کردن و جداسازی عناصر و عوامل كار از یكدیگر است كه این مورد در جای خود نیز دلیل عدم توانایی در رفع کردن آنهاست
خیلی وقتها و خودمحدودی در اینجا بدان معنی است که تیم کاری  از یک طرف قادر به برقراری ارتباط ذهنی و فکری نیست واز طرفی هدف سیستم یا  سازمان را درک نمی کنند!
از طرف دیگر واقعی بودن وبه فعلیت درآوردن ، همان چیزی است که  مدیر حقیقی باید در اسرع وقت  آن را ایجاد کند.
3- افق  دید گسترده.
برای اینکه بتواند دو قانون قبلی را به کار ببرد ، یک  مدیر باید دارای یک ذهنیت گسترده باشد و او باید به طور کلی به  وجود اختلاف  نظرات اعتقاد داشته باشد ، و حتی معتقد  باشد که این اختلافات درقالب  نرم افزاری تکامل بخش  قادر است بهترین راه حل بحران ها را پیدا کرده و از بروز مجدد موانع جلوگیری کند.
4- اتصال مداوم  نقاط شکل دهنده یک مدار
راز واقعی مدیریت موفق  تداوم اتصال مردم با دانش و منابع است. یک مدیر موفق باید بتواند
دانش و قابلیت ها  را همزمان بکارگیرد و با بهره گیری از ارزش دانشی که در اختیار دار د وبا  بهره گیری از منابع موجود در اختیار خود و استفاده بهینه از آنها که مهمترین این موارد در این موضوع است با تکیه بر توانایی  خود در اتصال همه این نقاط به یکدیگر لازم است تا بتواند همیشه سازمان و سیستم را به جلو سوق دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *