خطاب به منتخبان محرومین و مستمندان در مجلس یازدهم

                              خطاب به منتخبان محرومین و مستمندان در مجلس یازدهم

گفته می شود؛ وقتی یوسف (علیه السلام)بعنوان عزیز مصر دست یافت ، روزی  در بالکن کاخ ایستاده بود و به محیط اطراف می نگریست  ناگهان در پائین دست روبروی قصر در گذرگاه نگاهش  به مرد جوانی لاغر اندام با موهای ژولیده  و  لباس های  کهنه ی وصله دارافتاد دلش برحال او سوخت،   جبرئیل  کنار وی ظاهر شد و به یوسف گفت: آیا این جوان را می شناسید؟
گفت:  نه !
جبرئیل گفت: به یاد داری! وقتی جوان بودید، بانوی قصر نزد شما آمد، قصد به گناه انداختن شما را داشت  وباقی ماجرا ... در آنجا نوزاد ی در گهواره  به بی گناهی  شما شهادت داد، تا حقیقت آشکار شود  و اینگونه  او سکوئی شد تا  عزت "عزیزی" شما حاصل آید.
یوسف:بله من به یاد دارم 
جبرئیل : این جوان ... همان نوزاد شاهد ناجی است !! پس یوسف فرستاد تا  وی را بیاورند و او را با افتخار تکریم و تجلیل  تمام  احترام کرد .
جبرئیل لبخندی زد، و به یوسف گفت:   شما به  این جوان  به خاطر یک شهادت این همه پاداش دادید در حالیکه  شمابنده  خدا هستید و بارها و بار ها به و حدانیت خداوند  شهادت می دهید. آنگاه حساب کنید  که چه پاداش  عظیم و نامحدود الهی در انتظار تان است".
 و پس از این مقدمه : غرض اینکه  گردوخاک و هیاهوی  مبارزات انتخاباتی مجلس یازدهم فرو نشست و نکاتی در این خصوص مطرح گردید موردی که برخی روی آن مانوردادند میزان مشارکت در مقایسه با وضعیت مشابه در انتخابهای گذشته بود، واقع امر این است که با همه مشکلات موجود از قبیل شایعه ی شیوع بیماری کرونا و ... در این باره هنوز هم این نرخ مشارکت در مقام قیاس با بسیاری از کشورهای به اصطلاح مدعی مشارکت دمکراتیک در اروپا هم  نرخ قابل قبولی  است  و در کنار آن باید تاکید کرد : براساس معادلات رفتار انتخاباتی در علوم سیاسی؛ "اکثریت فعال" در ازای "اکثریت عددی "حضوری چشمگیر داشتند بویژه اینکه همواره در هر جامعه این اکثریت فعال است که  تدبیر سرنوشت  و چشم انداز ترسیمی را با تلاش مضاعف تعیین و تامین می کند و از سوئی با کار عرضی در جامعه زمینه های جذب و فعالیت بخش قابل توجهی از اکثریت عددی رافراهم کرده،  آسیب ها و چالش ها را باز می شناسد و با برنامه ریزی و کارکردهای موثر امید و بهره وری را در همه ی ابعاد روح وتوانی نو می بخشد.
 عزیزان منتخب در مجلس یازدهم طبعاً در ساختار تشکیلاتی ستاد تبلیغاتی شما افرادی با عناوین مختلف تلاش کرده اند که با معرفی وشهادت خود و دفاع از  عملکرد و برنامه هایتان و... جاذبه های اقناع را در میان افکار عمومی گسترش و توسعه دهند، اما آنچه که در اینجا محور نوشتار بنده است نقش موثر ومفید جوانان گمنام محروم و چشم درانتظاری است که بدور ازجنجال های لایه های اول  و دوم وسوم ...مصنوعی ساختگی پیرامون شما ، شبانه روز تلاش وافری داشتند تا اینکه در چنین روزهایی زحمات و همت ارزشمندشان دیده شود و هیچگاه در" پرو "وپستوی باغ  وهتل نشینی صاحبان نام وعنوان پس از انتخاب کاندید مورد نظرشان نام ویاد وتلاش شان ، فراموش نشود،اینها همان محرومان ومستمندان فرصت های سوخته گذشته هستند که این بار با انرژی  وانگیزه ی جوانی جوامع هدف را حرکت دادند و اقبال و آرائی برای تان مهیا کردند . و اکنون وقت آن فرا رسیده است  تا  با نقش دهی به همینان  بدور از نورچشمی بازی و کوتوله پروری سیاسی و نوچه سازی اجتماعی ، دایره کار را از حلقه های پوست پیازی هیچ اندر هیچ خارج کرده و کارگاه توسعه و بازآفرینی فعالیت همگرائی ، هم افزایی فکر جوان را آنقدر گسترش دهید تا خانه ی هرکسی که رای داده و نداده از برکات کار عرضی  سازنده و نه ادعای طولی گذرا اینگونه همگان از بروز تغییراتی محسوس وملموس برخوردار باشند.
متاسفانه هستند  که برخی  با این روند  کار طولی نزدیک نشان دادن خود به یک منتخب فقط سعی در برجسته کردن نقش خود دارند و  بنوعی  پس از مصادره کردن زحمات دیگران تا بدینوسیله  به زعم خود عزیز" عزیز" باشند که خلاف جریان موردانتظار است و  اگر می خواهید موفقیت باشید این روش کار است و از هم اکنون تا چندماه باقی مانده به دریافت شماره کارت کرسی مجلس  که زمانی وافیست ضرورت است تا برنامه ی مدون وتدابیری عملی در دستور کار قرار گیرد گرچه پیام تقدیر و تشکر گرچه اقدامی پسندیده است اما به تنهایی کافی نیست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *