تنها راه پیروزی بر ویروس کرونا

بسم الله النّور

 

۱- تا جایی که بنده تحقیق کردم، این ویروس مانند بقیۀ ویروس‌هایی است که بر دستگاه تنفسی اثر می‌گذارند و در خیلی از مردم مشکل خاصی ایجاد نمی‌کنند؛ درست مانند یک سرماخوردگی ساده.

۲- تنها ویژگی این ویروس، جدید بودن آن است و به همین دلیل بدن ما پادزهرش را ندارد. غول رسانه‌ای غرب و جنگ روانی دشمن هم آن را بزرگ جلوه می‌دهد.

۳- اگر پادزهر کرونا، مثل پادزهر سرماخوردگی، در بدن سالمندان و افراد دارای زمینه‌های دیگر بیماری‌ها وجود داشت، آن‌ها نیز با مشکل جدی روبه‌رو نمی‌شدند؛ همچنان که اگر پادزهر ویروس سرماخوردگی در بدن‌شان نبود، با یک سرماخوردگی ساده نیز به سوی مرگ می‌رفتند.

۴- کسانی که کرونا می‌گیرند، می‌توانند خوش‌حال باشند که از آن به بعد پادزهر این ویروس را در بدن خود دارند.

۵- به هر تقدیر کرونا پدید آمده است و دیر یا زود، امسال یا سال دیگر، همۀ ما به نوبت به آن مبتلا خواهیم شد؛ اما شبیه یک سرماخوردگی آن را پشت سر می‌گذاریم و پس از آن، یک پادزهر همیشگی با خود داریم.

۶- قطرات تنفسی مبتلایان، عامل انتقال بیماری است، استفاده از ماسک در کوچه و خیابان ضروری نیست و شستن مکرّر دست‌ها (ترجیحاً با آب و صابون) بهترین راه پیش‌گیری است.

۷- *مهم* خواب کافی، تغذیۀ مناسب، عسل، غذای مقوّی (خوب پخته شده) و میوه و سبزی تازه (شسته و ضدعفونی شده)، به مصونیت بدن در برابر کرونا کمک می‌کند.


جمع‌بندی:

الف) کرونا یک بیماری ساده مانند سرماخوردگی است و فقط چون جدید می‌باشد، بدن انسان پادزهرش را ندارد.

ب) یکی دو سال بعد، کرونا نیز مثل یک سرماخوردگی ساده، عادی می‌شود.

ج) کرونا نگرانی ندارد. 

د) خواب کافی، غذای مناسب، عسل و میوه، بدن را در برابر کرونا مصون می‌کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *