آموزش دوخت مانتو با یقه برگرد

آموزش دوخت مانتو دخترانه تک دکمه با یقه برگرد

آموزش دوخت مانتو با یقه برگرد

آموزش دوخت مانتو با یقه برگرد

تی مدل

سایز : 44-46-48-52

ملزومات : پارچه چرم یا ورنی به عرض 150 سانتی متر و طول 250 سانتی متر، دکمه 7 عدد و آستری به اندازه پارچه اصلی تهیه شود .

اضافه درزها: در قسمت یقه و حلقه آستین 1 cm , پهلوها 2- سانتی متر 3 لبه پایین 4-2 سانتی متر درز آستین 2 cm , حلقه گردن 1 cm جای دوخت لحاظ می کنیم .

بخش های مختلف الگو :

1-تکه مرکز ضربدر2 (سجاف ضربدر  2 )

2- تکه پهلوی جلو ضربدر 2

3-تکه پشت x دو (سجاف x دو )

4- تکه جلو آستین x دو

5- تکه پشت آستین x دو

6- تکه جیب x دو

برش پارچه: ابتدا اندازه های خودتان را در روی الگو پیاده کنید روی الگو ها حتما شماره آن ها را بنویسید هنگام برش به چیدمان های پیشنهادی توجه کنید و هر کدام از تکه ها را با توجه به چیدمان پیشنهادی روی پارچه گذاشته و با جای دوخت مناسب برش بزنید (تکه پایین آستین را در صورتی که بخواهید لباس آستین بلند داشته باشید به قد آستین اضافه کنید) برش می خورد همه تکه ها جیب ، سجاف ها از پارچه اصلی برش می خورد. آستری را همانند الگو بدون در نظر گرفتن سجاف ها برش دهید.

مراحل دوخت : ابتدا برش 1و2 را کنار هم قرار داده با توجه به نقاط وصل بدوزید و اتو پاکدوزی کنید. درز وسط پشت تکه 3 و همینطور ساسونها را بدوزید . اضافه درز را کم کنید و جیب را برگردانید و اتو کنید جیب را از نقاط وصل به محل خود در حلقه گردن وصل کرده بدوزید. و آن را روی خط مرکزی جلو گذاشته بدوزید ، برگردانده اتو کنید . درز پهلو ها بدوزید اتو و پاک دوزی کنید . در قسمت آستین ابتدا برش دو تکه 4و6 رابدوزید و محل کاپ را چرخ کرده و با کشیدن نخ ماسوره کمی کاپ آستین را خرد دهید. درز آستین را بدوزید و با توجه به نقاط موازنه آستین را بن حلقه لباس بدوزید . الگوی جیب را از رسم کرده و 4 تا برش دهید در جیب را آماده کرده به محل اتصال جیب بدوزید.

آموزش دوخت مانتو با یقه برگرد

آموزش دوخت مانتو با یقه برگرد

آموزش دوخت مانتو با یقه برگرد

آموزش دوخت مانتو با یقه برگردمنبع: مجله اشراق

The post آموزش دوخت مانتو با یقه برگرد appeared first on تی مدل , مدل لباس های جدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *