آموزش بافتن ژاکت دخترانه

آموزش بافتن ژاکت دخترانه با میل و قلاب

آموزش بافتن ژاکت دخترانه

آموزش بافتن ژاکت دخترانه

تی مدل :

جلیقه : از یقه شروع به بافت می کنیم . 70 دانه سر انداخته 3 رج رکن ببافید .
5 دانه از اول و 5 دانه از آخر برای سجاف جلیقه تا آخر بافت رکن بافته شود . (در 5 دانه رکن سمت راست با فاصله های مناسب جادکمه گذاشته شود)
در رج بعد ساده بافته و به این ترتیب دانه اضافه می کنیم 2 دانه بافته و 1 ژوته می اندازیم .
تا 32 دانه در یک رج اضافه شود . بعد با 102 دانه سه رج ساده بافته و یک رج رکن می بافیم , 5 رج دیگر هم ساده بافته و با سه خط رکن ادامه دهیم .
در رج بعد 3 دانه زیر بافته و یک ژوته می اندازیم , سه دانه زیر و یک ژوته تا دانه به 104 دانه برسد . 5 رج ساده بافته 3 خط دیگر هم رکن ببافید و بعد دوباره سه دانه زیر بافته و یک ژوته . تا دانه ها به 175 دانه برسد 5 رج ساده بافته و سه خط رکن می بافیم .
جدا کردن آستین ها :
به این ترتیب دانه ها را تقسیم بندی میکنیم :
29 دانه برای سمت چپ جلو برای آستین سمت چپ 34 دانه را یکدفعه کور میکنیم . 49 دانه برای پشت 34 دانه را برای آستین سمت راست کور کرده و 29 دانه دیگر را برای جلو سمت راست می گذاریم . به این ترتیب آستین ها جدا شده و بدنه را یک تکه میکنیم در رج برگشت برای حلقه آستین 29 دانه بافته 6 دانه اضافه کرده , 49 دانه بافته برای پشت 6 دانه اضافه کرده و دانه دیگر برای جلو می بافیم و بعد بافت توری را شروع می کنیم .
مدل دم پرستو : رج اول 5 دانه رکن را بافته , یک ژوته , دو زیر , سه یکی از رو , دو زیر , یک ژوته , یک زیر , یک ژوته , دو زیر , سه یکی از رو , دو زیر , یک ژوته , یک زیر , یک ژوته به این ترتیب تا آخر رج .
در رج برگشت زیر ها زیر , رو ها رو بافته شود . در رج سوم 5 دانه رکن , 1 دانه زیر , یک ژوته , یک زیر , سه یکی از رو , یک زیر , یک ژوته , یک زیر , یک رو , یک زیر , یک ژوته , یک زیر , سه یکی از رو , یک زیر , یک ژوته و … به ایت ترتیب تا آخر رج .
در رج برگشت زیر ها زیر , رو ها رو بافته شود .
رج پنجم : 5 دانه رکن , 2 زیر , 1 ژوته , سه یکی از رو , یک ژوته , دو زیر , یک رو , دو زیر , یک ژوته , سه یکی از رو , یک ژوته , دو زیر , یک رو , دو زیر , یک ژوته به این ترتیب تا آخر رج .
به این ترتیب ار رج اول تا رج 5 , 6 باز تکرار کرده تا 7 تا مدل دم پرشتو ببافید در آخر کار 4 رج رکن بافته و دانه ها را کور کنید و دور تا دور جلیقه را با قلاب بافی حاشیه بافته و کار میبافیم و می بریم .

منبع : مجله فروردین

The post آموزش بافتن ژاکت دخترانه appeared first on تی مدل , مدل لباس های جدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *